LMP: megbukott a fideszes elszámoltatás
Az LMP szerint megbukott és csúfos kudarcot szenvedett a Fidesz elszámoltatási politikája.
Az LMP szerint megbukott és csúfos kudarcot szenvedett a Fidesz elszámoltatási politikája.
Egyre nagyobb a nyomás az LMP vezetőségén, hogy gondolja újra a legkisebb ellenzéki párt politikáját és vegye át a belső vitái miatt bénult, fokozatosan zsugorodó MSZP helyét a "váltópárti" pozícióban. A stratégián és a 2014-es választási programon már külön bizottság dolgozik, ám a tagság egyre feszültebb és türelmetlenebb, ami időnként indulatos belső vitákhoz, máskor politikai bakikhoz vezet.
Választási győzelme esetén nem fogja felelősségre vonni az LMP a gazdasági minisztert a szerintük elhibázott gazdaságpolitikája miatt.
Nem tartja valószínűnek az országgyűlés alkotmányügyi bizottságának egyik fideszes tagja, hogy a testület tagjai közül bárki is a büntetőtörvény visszamenőleges módosításával akarná „megfogni” az államadósság megugrásáért felelősnek tartott Gyurcsány Ferencet. Igaz, "számtalan más megoldásra látna lehetőséget". Ahogy a bizottság jobbikos tagja is.
Az LMP szerint Budai Gyula "súlyosan mellébeszél", amikor azzal utasítja vissza a párt hozzá intézett kérését, hogy nem illetékes a települési önkormányzatok gazdálkodásának vizsgálatára - mondta az MTI-nek Schiffer András. A frakcióvezető kijelentette, ő kedden nem a Heves megyei önkormányzatok gazdálkodásának vizsgálatát kérte a kormánybiztostól, hanem azt, hogy a központi költségvetésből az utóbbi 14 hónapban milyen összegeket juttattak ezeknek a településeknek forrásigényeire.
Schiffer András, az LMP frakcióvezetője kedden nyílt levelet írt Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztosnak a Balázs József (Fidesz) nevéhez köthető telefonbeszélgetés kapcsán. Schiffer azt kéri, hogy Budai vizsgálja meg, az elmúlt tizennégy hónapban a Heves megyei települések részére biztosított állami források jogalapját.
Az LMP szerint a Munka törvénykönyvének pénteken napvilágot látott tervezett módosítása a „kizsákmányolás törvénykönyvének tervezete”.
Schiffer András frakcióvezető szerint szabályosan került sor az LMP Fejér megyei szervezetének feloszlatásra és elkerülhetetlen volt a lépés.
Technikai koalíciót kötne a jelenlegi ellenzéki pártokkal az LMP, hogy megváltoztassák a kétharmados törvényeket. Schiffer András az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: nincs elvi egyetértés a pártok között, kizárólaga Fidesz narancsuralmi törekvéseinek visszametszése a cél.
Az LMP szerint a közbeszerzési viták rendezése pártatlanabbá és elfogulatlanabbá válik módosító javaslatuk hatására, amelynek átvételével a kormánypártok hétfőn elálltak attól a szándékuktól, hogy a Közbeszerzések Tanácsa helyébe lépő új Közbeszerzési Hatóságot a kormány alá rendeljék.
Elsősorban az alkotmányozás tartalmi kérdéseiről, a fékek és ellensúlyok rendszeréről, az alkotmányozási eljárásról, valamint a Költségvetési Tanácsról és a médiaszabályozásról kérdezték az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének (PACE) jelentéstevői Schiffer Andrást, csütörtöki egyórás megbeszélésükön - mondta el az LMP frakcióvezetője pénteken.
"Nem tudjuk elfogadni Bajnai Gordont. Az a gazdaságpolitika, amit az LMP hirdet, szöges ellentétben áll azzal az álbaloldali politikával, amit 2009-2010-ben az akkori MSZP-kormány folytatott" – jelentette ki Schiffer András, a párt frakcióvezetője a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
Az LMP-s Schiffer András interpellációjában arra kérdezett rá, hogy a kínai miniszterelnök látogatása idején, június 24-én milyen indokból inzultáltak több Tibetért tüntető aktivistát. Az ellenzéki párt frakcióvezetője tudni szerette volna, hogy érkezett-e kormányzati utasítás a tüntetések megakadályozására, vagyis hajlandó-e Magyarország arra, hogy egy másik ország nyomására engedjen saját emberjogi normáiból. "Brüsszel nem Moszkva, és Peking?" - tette fel a kérdést.
Schiffer András szerint az embereknek jogukban áll tudni, hogy a magyar-kínai kormányközi tárgyalások keretében aláírt tizenkét kétoldalú megállapodás mit tartalmaz, ezért nyílt levélben arra kéri Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy bocsássa azokat rendelkezésére.
Kivonult az MSZP és az LMP az alkotmányügyi bizottság keddi üléséről, amelyen a nem kormánypártok által jelölt alkotmánybíró-jelölteket nem hallgatták meg.
Pokol Béla és Balsai István esetében egyaránt kifogásolta Schiffer András, hogy parlamenti képviselők voltak, illetve utóbbi még most is tagja az Országgyűlésnek.
Tettek helyett szavak, neoliberális igazságtalanság, növekvő munkanélküliség, megszorítások - mindhárom ellenzéki párt kritikusan ragált Orbán Viktor keddi beszédére, melyben a kormány egy évét értékelte. Schiffer András szerint nemzeti cinizmus és vudu gazdaságpolitika folyik, az MSZP szerint az önfejűség levét isszuk, a jobbikos Volner János a gazdagok kormányáról beszélt.
Az LMP szerint az Állami Számvevőszékről (ÁSZ) szóló, a parlamentben kedden tárgyalt javaslat több ponton is elmozdulást jelent a hatályos törvényhez képest, de az LMP 26 módosító javaslatot nyújt be ahhoz - mondta keddi, parlamenti sajtótájékoztatóján Schiffer András.
Az LMP szerint a kormány kezet emelt a munkavállalói jogokra, ezért a munkavállalói jogok érdekében tíz kérdéses népszavazást kezdeményez. A párt közölte: a kormány az alapszabadsághoz is hozzányúl, bár ennek ellenkezőjét állítja.
Schiffer András kizártnak nevezte, hogy az LMP valaha is együttműködjön Gyurcsány Ferenccel. Az LMP frakcióvezetője az MTI-nek adott interjújában nem tagadta, hogy pártja anyagi nehézségekkel küzd, de ennek ellenére is elkezdték a szervezeti építkezést, amelynek végcélja, hogy kormányképes erővé váljanak 2014-re. Beszélt Schiffer arról is, hogy miért ötvözi a liberalizmust, a közösségelvű konzervativizmust és a szocialista nézeteket az LMP.